Kompanzasyon Kontaktörü

Hesabım

Üye Girişi / Üye Ol

 

Kompanzasyon Kontaktörü


Elektrik malzemeleri içerisinde kompanzasyon kontaktörü de bulunur. Kompanzasyon kontaktörü olarak adlandırılan cihaz kondansatör anahtarlama işleminde kullanılır. Standart kontaktöre göre daha farklı bir işleyişe sahip olan kompanzasyon kontaktörü ile kapasitör gruplarının anahtarlandırılması sağlanır.


Kompanzasyon Kontaktörü Ne İşe Yarar?


Kompanzasyon kondüktörü klasik kontaktör ile benzer bir çalışma prensibine sahiptir. Bu kontaktörün kullanılması ile sistem içerisinde bulunan enerjinin akımı gerçekleştirilir. Kompanzasyon kontaktörü sayesinde enerji konum değiştirir ve bir noktadan bir noktaya doğru hareket eder. Kompanzasyon kontaktörünün kullanılması ile güç devrelerinin anahtarlandırılması sağlanır. Anahtarlandırmanın sağlanması ile elektrik devresinin çok daha az güçle çalışması mümkündür.


Kompanzasyon Kontaktörü Nerelerde Kullanılır?


Kompanzasyon kontaktörü motorun başlatılması ve motorun durdurulması gibi işlevlere ihtiyaç duyulan her alanda kullanılabilir. Kompanzasyon kontaktörünün kullanılacağı alana bağlı olarak farklı çeşitleri satışa sunulmuştur. Toptan elektrik malzemeleri alımı sırasında kompanzasyon kontaktörünün alınması ile kaliteli cihazlara uygun maliyetli şekilde erişim sağlanabilir. Kontaktör kullanıldığı alana bağlı olarak farklı gruplar altında ele alınabilir. Kompanzasyon kontaktörü türleri içerisinde ilk sırada güç kontaktörleri gösterilebilir. Bu ürünler piyasada en fazla kullanılan ve 3 ya da 4 kutuplu olarak üretilen kontaktörlerdir.


Ucuz elektrik malzemeleri alımı sırasında kontaktörün kullanılacağı alana bağlı olarak ürün seçimi gerçekleştirilebilir. Kompanzasyon kontaktörünün kullanılacağı alanın yanı sıra cihazın özellikleri ve kalitesi de kontaktör alımı sırasında dikkat edilmesi gereken kriterler arasında yer alır. Spot elektrik malzemeleri satışının gerçekleştirildiği noktalardan satın alınan kontaktörler sayesinde yüksek akımların uzaktan kontrolü mümkündür.

 

kompanzasyon kontaktör, kompanzasyon kontaktör fiyatları, elektronik statik kontaktör,
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?