Hesabım

Üye Girişi / Üye Ol

 

Endüstriyel Kontrol Cihazları


Aydınlatma malzemeleri kullanımı için elektriğe ihtiyaç duyulduğu bilinir. Elektriğe ihtiyaç duyulması durumunda elektrik kullanılarak çalıştırılan endüstriyel cihazlarında kontrolü için bazı sistemlere ihtiyaç duyulur. Endüstriyel kontrol cihazları içerisinde konutların elektrik sistemlerinin kontrol edilmesini sağlayan veya ısıtma soğutma sistemlerinde kullanılan cihazlar gösterilebilir.


Elektrik Sayacı


Endüstriyel kontrol cihazları arasında en dikkat çekeni elektrik sayacıdır. Elektrik sayaçları evlerde, iş yerlerinde ve ofislerde enerjinin ölçümünde kullanılan cihazlardır. Elektrik sonsuz bir enerji kaynağı olmadığından bu enerjinin ne kadar kullanıldığının tespit edilmesi ve kontrol altında tutulması gerekir. Elektrik sayaçlarının kullanılması ile toplu yaşam alanlarında enerjinin evlere ve iş yerlerine adil olarak dağıtılması sağlanır. Online aydınlatma malzemeleri satın alabilmek mümkün olduğu gibi aydınlatma malzemelerinin yaktığı enerjiyi hesaplayacak elektrik sayaçları da satın alınabilir. Kaliteli elektrik sayaçlarının satın alınması ile toptan elektrik malzemeleri fiyatları değişiklik gösterecektir. Ürünlerin toptan alınması daha uygun maliyetli şekilde alınmasını sağlar. Elektrik sayacının üretildiği materyale bağlı olarak farklı fiyat aralıklarında satışa sunulduğu bilinir.


Dijital Termostat


Endüstriyel kontrol cihazları içerisinde dijital termostatların da önemli bir yeri vardır. Dijital termostatlar evlerde ve iş yerlerinde ısıtma ya da soğutma sistemlerinde kullanılan modern cihazlara verilen addır. Bu cihazların kullanılması ile hem enerji verimliliği arttırılacak hem de enerjinin ev içerisinde adet şekilde dağıtılması sağlanacaktır. Dijital termostatların kullanılması ile evin ve iş yerinin sıcaklık seviyesi ayarlanabilir. Sıcaklık seviyesinin ayarlanması sayesinde enerji tasarrufu sağlayabilmek de mümkündür.

Toptan elektrik malzemeleri fiyat listesi içerisinde bulunan dijital termostatlar ile ısıtma sistemlerinin kontrolü mümkünken elektrik sayaçları ile harcanan elektriğin kontrol altında tutulabilmesi mümkün olacaktır.

 

1 
fotosel röle, gerilim koruma rölesi, güç kontrol rölesi, monofaze kondansatör, akım koruma rölesi, trifaze harmonik filtre, dijital multimetre
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?