Hesabım

Üye Girişi / Üye Ol

Elektrik Kabloları

 

Sanal elektrik malzemeleri arasında yer alan elektrik kabloları elektrik enerjisini 2 elektrik cihazına kendileriyle birlikte bağlanabilen, elektrik akımı yaratan ve yalıtılmış bir ya da birden fazla damardan oluşan iletkenlerdir. Kablo damarlarının dış kısımlarında olumsuzluklara karşı koruyucu bir kılıf bulunur. Bu durum güvenli bir kullanım elde etmeye yardımcıdır. İletken, ekran ve zırh gibi kısımlardan meydana gelen damarlar, kablo çeşitlerinin özelliklerine bağlı olarak farklı şekiller ile üretilirler.

 

Kablo Çeşitleri Nelerdir?

Kablo çeşitleri kullanıldığı alana göre değişkenlik gösterebilir. Online elektrik malzemeleri aracılığıyla bulabileceğiniz elektrik kabloları kullanım şekillerini ve özelliklerine bağlı olarak çeşitlere ayrılır. Özelliklerine göre kablo çeşitleri arasında;

·         Bakır ve bükülgen kablolar,

·         Bakır iletkenli kablolar,

·         PVC izoleli kablolar,

·         Halojensiz kablolar,

·         Alevi iletmeyen çok damarlı bakır iletkenli kablolar bulunur.

Kullanıldığı yere göre değişen çeşitler arasında ise;

·         Doğru akım kabloları,

·         Güç kabloları,

·         Sodyum iletkenli kablolar,

·         Süper iletkenli kablolar,

·         Gaz yalıtımlı kablolar,

·         Deniz kabloları bulunur.

Kablolar Nerelerde Kullanılır?

Bu durum kabloların hemen her yerde kullanıldığını ve özellikle tesisat sistemleri için çok önemli bir rol oynadıklarını gösterir. Değişen özellikler ile üretilen ve kendi içlerinde farklı çeşitlere yer veren elektrik kabloları elektrik market aracılığıyla bulunabilir.

 Karaköy elektrik malzemeleri arasında bulunan kablolar güç ve sinyal devreleri için elektronik cihazlarda yaygın olarak kullanılır ancak kullanım alanları bunlarla sınırlı değildir.  Yüksek voltajlı kablolar gibi farklı çeşitlere sahip olmaları kullanım alanlarının genişlemesini sağlar.

 

1 2 
elektrik kablo, elektrik kablo çeşitleri, elektrik kablo fiyatları
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?