Hesabım

Üye Girişi / Üye Ol

Aydınlatma Armatürleri 

Elektrik malzemeleri arasında yer alan armatürler aydınlatma ihtiyacını başarıyla karşılayan ürünlerdir. Işık önemini tarih boyunca korumuştur. Doğal ışık kaynağı olan güneş uzun süre boyunca gündelik işlerin gerçekleşmesini sağlayacak ışık sağlar. Ancak güneşin yeterince aydınlatmadığı durumlarda yapay ışık kaynaklarına ihtiyaç duyulur. Bu gibi durumlarda kullanılan bazı önemli ürünler vardır. Bu ürünlerin arasında ise aydınlatma armatürleri gelir.

Aydınlatma Armatürü Nedir?

Toptan elektrik malzemeleri satan yerler aracılığıyla kolaylıkla bulabileceğiniz aydınlatma armatürleri üzerinde lambaların bağlanabilmesi için bir ya da birden fazla duygu bulunduran gövdedir. Lamba, sürücü, optik ve güç kaynağı gibi çeşitli ekipmanlar armatür tanımı içerisinde yer alır. Armatür aracılığıyla elektrik lambası kullanılır ve böylelikle yapay ışık elde edilir. Armatürlerin neredeyse tamamında gövde ve lambanın tutup değiştirilmesini sağlayan bir priz yer alır.

Aydınlatma Armatürleri Çeşitleri Nelerdir?

Armatürler sağladıkları çok sayıda avantaj sebebiyle son yılların en çok tercih edilen seçenekleri arasına girmeyi başarmıştır. Ucuz elektrik malzemeleri arasında bulunan aydınlatma armatürleri farklı yapı ve özelliklerdeki çeşitleri sayesinde avantajlı bir tercih yapmayı mümkün kılar. Kullanıcıların farklı alanlarda istediği ışık oranı birbirinden farklı olabileceği için yapılması gereken seçimin de değişen özelliklere sahip olması önemlidir.

Tavan armatürü, kaideli armatür, kafesli etanj armatür, sarkıt armatür, atölye armatürü, acil aydınlatma armatürü veya projektör armatürü gibi pek çok seçenek bulunur. Spot elektrik malzemeleri arasında yer alan bu seçenekler ihtiyaca uygun bir karar vermeyi kolaylaştırır.

 

1 2 3 4 5 
aydınlatma armatür, aydınlatma armatür fiyatları, aydınlatma armatür modelleri, led panel armatür, glop armatür,
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?