Enerji Ölçer Çeşitleri

Hesabım

Üye Girişi / Üye Ol

Enerji Ölçerler
Elektrik malzemeleri çeşitleri arasında yer alan elektrik ölçerler önemli bir göreve sahiptir. Belirli bir süre boyunca kullanılan elektrik enerjisini birim cinsinden kaydetmek ile görevli olan cihaz enerji ölçer olarak adlandırılır.
Enerji Ölçer Nedir?
Enerji ölçer elektrik enerjisi sayacı, watt-saat ölçer, yangın ölçer ya da kilovat-saat ölçer isimleriyle de anılır. Elektrik enerjisini ölçmek amacıyla kullanılan ve elektrik tesisat malzemeleri arasında yer alan enerji ölçer elektriksel büyüklükleri ifade etmek amacıyla kullanılır.
Yüksek gerilim ya da yüksek akım durumu mevcutsa enerji ölçerin direkt hatta bağlanmaması gerekir. Olası bir tehlikenin önüne geçmek için gerilim veya akım trafosu kullanılarak ölçüm yapılmalıdır.
Enerji Ölçer Nasıl Çalışır?
Güvenilir ve hızlı hizmet veren elektrik malzemeleri toptancısı aracılığıyla bulabileceğiniz enerji ölçer kendine özgü bir çalışma prensibine sahiptir. Öncelikle elektrik sayacı test edilen devreye bağlanmalıdır. Bu sayede alternatif akım, akım bobini ve voltaj bobini boyunca akışını gerçekleştirerek iki alternatif akım arasında demir çekirdekler aracılığıyla alternatif ve manyetik akım meydana gelir.
Alüminyum levhadan geçen bu akım, alüminyum levhada bir girdap akımı olarak indüklenir, buna başlı olarak girdap akımı manyetik alandaki bir kuvvet etkisi yaratır. Bunun ardından alüminyum levha tork alarak dönmeye başlar. Yük tarafından tüketilen gücün büyüdüğü oranda akım bobininden geçen akım da aynı oranda büyür. Buna bağlı olarak plakayı döndüren torkta büyümeye başlar. Özetle torkun büyüklüğü, yük tarafından tüketilen güç ile orantılı olarak artar ya da azalır.
Sizler de elektrik malzemeleri sanal market aracılığıyla ihtiyaç duyduğunuz elektrik ölçeri bulabilirsiniz.  
1 
enerji ölçer, enerji ölçer fiyatları, enerji ölçer çeşitleri
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?