Motor Koruma Rölesi

Hesabım

Üye Girişi / Üye Ol

 

Motor Koruma Rölesi


Motor koruma rölesi elektrik malzemeleri içerisinde gösterilebilecek bir cihazdır. Bu cihazlar motorların daha uzun ömürlü olması için kullanılan cihazlardır. Özellikle sanayi tesislerinde ve büyük işletmelerde kullanılan motor koruma rölesi sayesinde sistem daha sağlıklı şekilde çalışacaktır.


Motor Koruma Rölesi Nedir?


Motor koruma rölesi toptan elektrik malzemeleri alımının gerçekleştirilmesi durumunda daha uygun maliyetli şekilde satın alınabilir. Motor koruma rölesi sayesinde elektrikle çalışan motorların gerilim dengesizliği sonucunda bozulmasının önüne geçilebilir. Bu cihazın kullanımı ile motorun bozulmasının önüne geçilebilir ve işlerin aksaması gibi problemler ile karşılaşılmaz.


Motor koruma röleleri sayesinde motorun daha sağlıklı ve uzun yıllar boyunca kullanılması mümkündür. Rölenin kullanımı ile motorda meydana gelebilen en küçük bir anormallik dahi tespit edilerek cihazın sinyal vermesi sağlanır.  Cihazın sinyal vermesi sayesinde motorun korunması için gerekli önlemler alınabilir.


Motor Koruma Rölesinin Avantajları


Ucuz elektrik malzemeleri alımının gerçekleştirilmesi için motor koruma rölesinin toptan olarak alınması önerilir. Koruma rölelerinin toptan olarak alınması sayesinde sanayi ve tesislerde kullanılan motorların daha uzun ömürlü olması sağlanır. Rölelerin kullanımı ile motor enerji değişikliklerine karşı korunacağından daha uzun yıllar boyunca kullanılabilir.


Spot elektrik malzemeleri alımının gerçekleştirilmesi sırasında alınan motor koruma röleleri ile motorların sağlıklı şekilde çalışabilmesi için daha az bakım ve onarıma ihtiyaç duyulur. Daha az bakım ve onarımın yapılması ile motorların sağlıklı şekilde çalışması için daha az onarım masrafı ile karşılaşılır. Motorlarda meydana gelebilecek risklere karşı korumada kullanılan bu röle ile elektrik kaçakları, elektrik çarpması, yangın riski minimuma indirilir.

 

termistör rölesi, motor faz koruma rölesi, motor koruma röle çeşitleri, motor koruma röle fiyatları
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?