Enerji Analizörleri

Hesabım

Üye Girişi / Üye Ol

Enerji Analizörleri


Elektrik malzemeleri içerisinde enerji analizörleri de yer alır. Enerji analizörleri olarak adlandırılan cihazlar elektrik enerjisinin izlenmesini sağlar. Elektrik enerjisinin sürekli olarak izlenmesini sağlayan bu cihazlar sayesinde sistemde meydana gelebilecek enerji kayıpları hakkında bilgi edinilebilir.


Enerji Analizörü Nedir?


Enerji analizörü şebeke analizörü olarak da adlandırılan bir kayıt cihazıdır. Bu kayıt cihazı toptan elektrik malzemeleri alımı sırasında alınarak daha uygun maliyete getirilebilir. Enerji analizörü olarak adlandırılan cihaz sayesinde elektrik enerjisinin izlenmesi, verilerinin ölçülmesi ve bu verilerin sürekli olarak kayıt altında tutulması sağlanır.


Enerji analizörlerinin kullanımı ile sistemde bulunan elektrik enerjisi ile ilgili gerekli veriler yazılımlar ile ilgili birimleri iletilir. Elektrik enerjisinin verimliliği için kullanılan bu cihazlar ile sürekli olarak enerjiler kontrol altında tutulur ve oluşabilecek enerji kayıplarının önüne geçilir.


Enerji Analizörü Nerede Kullanılır?


Enerji analizörleri elektrik sistemi içerisinde bulunan ve ucuz elektrik malzemeleri alımı için toptan alınması gereken cihazlardır. Elektrik enerjisinin sürekli olarak kontrol altında tutulmasını sağlayan cihazlar kompresörler içerisinde ve motorlar içerisinde kullanılabilir. Büyük tesislerde bulunan soğutma sistemlerinde ve aydınlatma birimlerinde de enerji analizörlerinin önemli bir yeri vardır.


Enerji analizörü ile sistemdeki akım değeri, gerilim değeri, şebeke frekansı gibi veriler sürekli olarak kontrol altında tutulur. Spot elektrik malzemeleri içerisinde yer alan enerji analizörleri aynı zamanda elektrik dağıtım tesislerinde üretimin gerçekleştirildiği tesislerde ve büyük ölçekli yapılarda kullanılabilir. Bu analizörlerin kullanımı ile oluşabilecek enerji kayıplarının önüne geçilebilir ve elektrik enerjisinin daha verimli olarak kullanılması sağlanabilir.

    

1 
enerji analizör, haberleşmeli analizör, standart analizör, enerji analizör fiyatları
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?