Akım Koruma Rölesi

Hesabım

Üye Girişi / Üye Ol

Akım Koruma Rölesi

 

Elektrik malzemeleri alımı ile iç mekanların ve dış mekanların aydınlatılabilmesi mümkündür. Aydınlatma içerisinde cihazların aşırı akımlara karşı korunmasını sağlayan akım koruma rölesi de gösterilebilir.

 

Akım Koruma Rölesi Nedir?

 

Akım koruma jölesi toptan elektrik malzemeleri alımı sırasında daha uygun maliyetli şekilde satın alınabilir. Bu rölenin kullanılması ile elektrik devresinde meydana gelen herhangi bir kaçak daha hızlı şekilde tespit edilecektir. Kaçağın tespit edilmesinde kullanılan akım koruma rölesi sayesinde tesislerin korunması ve olası risklere karşı önlemlerin alınması sağlanır.

Akım koruma rölesi ile elektrik devresinde meydana gelebilecek kaçakların önüne geçilebilir. Akım sigortası olarak da adlandırılan bu cihazın kullanımı ile hem insanlar hem de elektrik sistemleri korunabilir.

 

Akım Koruma Rölesi Nerede Kullanılır?

 

Ucuz elektrik malzemeleri alımı elektrik sisteminin daha sağlıklı şekilde çalışabilmesi için akım koruma rölesine ihtiyaç duyulur. Akım koruma rölesi motor ve şebeke bulunan her türlü sistemde kullanılabilir. Sistem içerisinde yer alan akımın korunması için kullanılan bu röle sayesinde hem motorun hem de şebeke içerisinde yer alan elektrik devrelerinin korunması sağlanır.

 

Akım koruma rölesi sayesinde elektrik sisteminde meydana gelebilecek bir arıza kısa süre içerisinde tespit edilecektir. Arızanın tespit edilmesi sayesinde kontrol mekanizması devreye girer ve devre içerisinde yer alan ekipmanların zarar görmesinin önüne geçilebilir. Koruma rölesi sanayide endüstriyel üretimin gerçekleştirildiği tesislerde elektrik dağıtımının gerçekleştirildiği alanlarda ve kompleks yapılarda kullanılabilir. Rölenin daha uygun maliyetli alımı için spot elektrik malzemeleri alımı sırasında alınması gerekir. Bu rölenin kullanılmaması durumunda kaçak akıma birinin temas etmesi durumunda yaralanma veya ölüm gibi problemler ile karşılaşılabilir. 

    

akım koruma rölesi, akım koruma röle fiyatları, akım röle çeşitleri
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?