Yangın İhbar Kabloları

Hesabım

Üye Girişi / Üye Ol

Yangın İhbar Kabloları

Yangın ihbar kabloları Karaköy elektrik malzemeleri arasında bulunan ve bir afet olarak değerlendirilen yangın durumunda bile işlevini sürdürmeye devam eden kablolardır. Bu kablolar yangın ihbar kabloları ya da yangın alarm kabloları isimleriyle anılırlar. Zehirli gaz çıkarmayan, alevin etrafa yayılmasını engelleyen, duman yoğunluğu düşük olan, halojenden arındırılmış ve korozif ortam oluşturmayan kablolara yangın ihbar kabloları adı verilir. Alt yapıda, endüstride, konut ve işyerlerinde kullanılan bu kablolar sanal elektrik malzemeleri arasındadır.

Yangın İhbar Kablosunun Özellikleri Nelerdir?

Yangın ihbar kablolarının dış yalıtım malzemesi yangın koşullarına dayanıklı olacak şekilde üretilir. LSZH ya da PVC malzeme gibi yüksek ısıya dayanıklı çeşitler ile üretilen, yangın esnasında duman veya zararlı gaz yayılmasını en aza indiren yangın ihbar kabloları, düşük gaz salınımına sahiptir. Duman salınımı konusunda da minimize edici özelliğe sahiptir.

Yangın İhbar Kabloları Nerelerde Kullanılır?

TS CEN/TS 54-14 standardına uygun şekilde üretilen yangın ihbar kabloları online elektrik malzemeleri arasında yer alır. Hayati önem taşıyan, yangın esnasında daha büyük problemlerin meydana gelmesini engellemek amacıyla özel olarak üretilen bu ürünler, güvenlik sistemleri, dahili telefon sistemleri ve yangın alarm sistemlerinde kullanılır. Alarm kabloları binaların içindeki sabit tesisatlarda da kullanılabilir. Data iletimi ve sinyal gönderme amaçları dahilinde kullanılan, elektrik market aracılığıyla satın alabileceğiniz yangın ihbar kabloları, farklı kullanım amaçlarına ve alanlarına göre üretilir.

    

1 
yangın ihbar kabloları, yangın ihbar kablo fiyatları,
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?