Transformatör Çeşitleri

Hesabım

Üye Girişi / Üye Ol

 

Transformatör Çeşitleri

 

Aydınlatma malzemeleri içerisinde transformatör adı verilen ve trafo olarak kullanılan dönüştürücüler de bulunur. Bu dönüştürücüler ile elektrik basıncının değiştirilmesi ve elektrik akımının doğru akımda cihazlara iletilmesi sağlanır.

 

Transformatör Nedir, Ne İşe Yarar?

 

Online aydınlatma malzemeleri alımının gerçekleştirilmesi ile ihtiyaç duyulan transformatörlere erişim sağlanabilir. Transformatör trafo olarak adlandırılan ve elektrik değerlerinin istenilen değişime ulaşmasını sağlayan cihazlardır. Bu cihazlar elektrik devresinde bulunan akımın ve geriliminin değişmesinde rol alır.

 

Transformatör kullanımı sayesinde elektrik akımının yükseltilmesi ve düşürülmesi mümkündür. Transformatör kullanımı ile en az 2 olmak üzere farklı elektrik devrelerinin birbirine bağlanması sağlanır. Transformatörler kırsal kesimde elektrik enerjisinin dağıtılmasını sağlayan cihazlar içerisinde bulunur. Ayrıca enerji üretiminde kullanılan santrallerde ve şebekeden elektrik akımını alan her türlü cihaz içerisinde transformatör kullanılabilir.

 

Transformatör Çeşitleri Nelerdir?

 

Transformatör çeşitleri hakkında araştırma yapan kişiler bu aletlerin farklı alanlarda kullanılabildiğini görürler. Cihazların farklı alanlarda kullanılması durumunda toptan elektrik malzemeleri fiyatları içerisinde transformatörlerin çeşidine bağlı olarak farklı ücretlendirmeler ile karşılaşılabilir.

 

Transformatör çeşitleri arasında tek fazlı ve çok fazla olmak üzere bir ayrım gerçekleştirilebilir. Tek fazla transformatörlerde tek giriş sargısı bulunurken çok fazla transformatörlerde giriş sayısı minimum 2 tanedir. Faz sayısına göre transformatörlerin gruplandırılabilmesi mümkün olduğu gibi kullanım amaçlarına göre gruplandırılmaları da mümkündür. Transformatörlerin kullanım amaçlarına göre oto transformatör, ölçü transformatörü, alçaltıcı transformatör, yükseltici transformatör ve yalıtım transformatörü olmak üzere 5 kategoriye ayrılması mümkündür. Toptan elektrik malzemeleri fiyat listesi içerisinde transformatörler sahip oldukları özelliklere göre farklı ücretlere satışa sunulurlar. Kullanım amaçlarının yanı sıra sahip olduğu özellikler de transformatörlerin farklı tutarlarda satışa sunulmasını sağlar.

 

transformatör, transformatör fiyatları, kutulu transformatör, izoleli transformatör
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?