Nya Kablo H07v-R (H05v-U)

Hesabım

Üye Girişi / Üye Ol

 

Nya Kablo H07v-R (H05v-U)

Karaköy elektrik malzemeleri arasında yer alan nya kablo elektrik sistemlerinde kullanılıyor. Elektrik enerjisini taşımak ve dağıtmak için kullanılan kabloların içerisinde yer alan nya kablo, elektrik tesisatlarının aktif şekilde çalışmasını sağlıyor.

Nya Kabloların Çeşitleri ve Kullanım Alanları


Yapıları bakımından alçak gerilim kabloları arasında yer alan nya kablolar, kullanışlı ürünler olarak değerlendiriliyor. Tasarım özellikleri bakımından kendi içlerinde farklı gruplara ayrılıyor. Tek damarlı ve tek telli şeklinde tasarlanan, çoğunlukla duvar için elektrik tesisatlarında kullanılan nya kablolar, halojen modellere de kendi içerisinde yer veriyor. Bina içi tesisat kurulumu ve bina ana panoları olmak üzere iki temel kullanım alanı bulunuyor.

Nya Kabloların Özellikleri


Sanal elektrik malzemeleri arasında bulunan nya kablolar pek çok alanı için tercih edilebiliyor. İzole edilen bir kablo olması, som veya örgülü olarak üretilmesi kullanım şekillerini değiştiriyor. Hem sıva üstü hem de sıva altı olarak kurulumu sağlanabilen, PVC yapılı bir yapıya sahip olan nya kablolar, kılıfsız şekilde tasarlanıyor. Aynı zamanda en fazla 70 derece sıcaklığa kadar dayanabiliyor. Online elektrik malzemeleri arasında bulunan nya kablolar, tek veya çok telli çeşitleri ile üretiliyor. Kapalı alanlarda ve kuru mekanlarda tercih edilen bir kablo türü olan nya kablolar, tek damarlı iletken çeşitleri ile ilgi görüyor.

Sıcaklık olarak dayanabileceği değerleri içerisinde 300, 450, 500 ve 750 V değerler bulunuyor. Kabloların fonksiyonel özellikleri renklerin değişmesini sağlıyor. Toprak alanları içerisinde sarı ya da yeşil, fazla için kırmızı, siyah ve kahverengi, nötr için ise mavi kablo modelleri kullanılıyor.

Elektrik market ile satın alabileceğiniz nya kablolar farklı kesitler ile üretiliyor. Altılık ve onluk en çok tercih edilen çeşitleridir.

 

 

1 
nya kablo, nya kablo çeşitleri, nya kablo fiyatları
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?