Kombinasyon Kutuları

Hesabım

Üye Girişi / Üye Ol

Kombinasyon Kutuları
Toptan elektrik malzemeleri arasında yer alan kombinasyon kutuları hem evlerde hem de şantiye ve sanayide kullanılan parçalardır. Güçlü makinalar ya da ev için tercih edilen elektrikli cihazlar için kullanılabilecek kombinasyon kutuları spot elektrik malzemeleri arasında da yer alırlar.
 
Kombinasyon Kutusu Nedir?
Çoğunlukla sanayi ve şantiyelerde kullanılmak üzere üretilen kombinasyon kutuları üzerinde elektrik prizleri bulunan kutu çeşitleridir. İsminden de anlaşılacağı üzere üzerinde monofaze ve trifaze prizler bulunur. Bu prizler kombin olacak şekilde yerleştirilmiştir. Evlerdeki elektrikli aletler çoğunlukta 220 volt elektrikle çalışır. Sanayide çalışan makinelerin ise daha güçlü bir çalışma sistemine sahip olmaları için 380 volt elektriğe ihtiyaç duydukları görülür.
 
380 volt elektrik prizlerinin evlerdeki prizlerden daha farklı olduğunu söylemek mümkündür. Kombinasyon kutuları 380 volt trifaze prizler ile 220 volt monofaze prizleri bir arada bulundurur. Böylelikle hem güçlü makineler hem de ev için kullanılan elektrikli aletler adına çıkış sağlar. Bu durum ayrıcalıklı ve avantajlı bir kullanım sunduğunu gösterir.
 
Kombinasyon Kutusu Kullanmanın Avantajları Nelerdir?
Ucuz elektrik malzemeleri arasında yer alan kombinasyon kutularının bir diğer önemli özelliği otomat sigortalarının üzerinde barındırıyor olmasıdır. Otomatik sigortalar eklendiği için hem makineleri aşırı akıma karşı korur hem de makinelerde çalışma yapılırken elektrik akımının kesilmesi gibi istenmeyen durumların engellenmesini sağlar.Bu gibi özellikleri göz önünde bulundurulduğunda kombinasyon kutuları için elektrik malzemeleri arasında bulunan, güvenilir bir kullanım sunan ekipmanlar olduğu söylenebilir.
 

  

1 
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?