Kofra

Hesabım

Üye Girişi / Üye Ol

Kofra
Elektrik malzemeleri arasında yer alan, elektrik tesisatının girişinde, şebeke elektriğini düzenlemekle görevli olan ekipman kofra ismi ile anılır.
 
Kofra Nedir?
Kofra içerisinde bulunan sigorta düzeneği şebeke akımının düzenlenmesi için tesisata giriş yapar. Bununla birlikte kısa devreye karşı koruma sağlaması ve girişteki enerji kablosunun yanmasını engellemesi de önemli özellikleri arasındadır. Kombinasyon kutusu üzerinde ihtiyaç kadar trifaze ve monofaze priz çıkışı olan kofra, ihtiyaç halinde akım alınan modüler bir pano görevi görür. Kofranın da kendi içerisinde farklı seçeneklere sahip olduğunu söylemek mümkündür.
 
Elektrikle yapılan çalışmalarda önemli bir rol oynayan ve kendine ait farklı özelliklere sahip olan kofra toptan elektrik malzemeleri arasında yer alır. Güvenli bir platform olduğu için endişe duymadan alışveriş yapabileceğiniz ve mümkün olan en kısa süre içerisinde elinize ulaşmasını sağlayan spot elektrik malzemeleri kofra konusunda da kullanıcılarına yardımcıdır.
 
Kofra Ne İşe Yarar?

Elektrik tesisatının girişinde bulunan ve şebeke elektriğini düzenlemekle görevli olan ekipman kofra ismi ile anılır. İçerisinde bulunan düzenek aracılığıyla şebeke akımını düzenleyen ve böylelikle tesisata giriş yapmasını destekleyen kofra, kısa devre gibi elektrik akımı sebebiyle meydana gelebilecek tehlikelerin engellenmesini sağlar. Enerji kablosunun yanmasın engelleyerek olası problemlere karşı önlem alır. Bununla birlikte kofra adı verilen ekipmanın ucuz elektrik malzemeleri arasında yer aldığını söylemek de mümkündür. Elektrik devrelerinin yanmasını engellediği için ayrıcalıklı bir kullanım sunar. 

1 
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?