Fiş Çeşitleri

Hesabım

Üye Girişi / Üye Ol

 

Fiş Çeşitleri


Elektrik malzemeleri içerisinde çeşitli fişlere rastlayabilmek mümkündür. Fiş olarak adlandırılan ürün cihazların fişlere takılarak elektrik almasını sağlar. Evlerde iş yerlerinde ofislerde kullanılabilen bu ürün sahip olduğu çeşitliliği ile ihtiyaçları karşılayabilir.


Fiş Nedir?


Toptan elektrik malzemeleri alımının gerçekleştirilmesi durumunda satın alınacak ürünler daha uygun fiyatlı şekilde alınabilir. Uygun fiyatlı elektrik malzemelerinin alınması sırasında fişlerin alınması ile fiş alımı için ödenmesi gereken ücretler düşürülebilir. Fiş olarak adlandırılan ürün elektrik kablosunun ucunda bulunur ve kablonun elektrik kaynağına bağlanmasını sağlar.


Farklı fişler bulunduğu için bu fişlerin kullanılmasını sağlayan priz çeşitleri de bulunur. Ucuz elektrik malzemeleri alımını gerçekleştirmek isteyen kişiler fişler ile uyumlu prizler satın almalıdır.


Fiş Çeşitleri Nelerdir?


Spot elektrik malzemeleri alımının gerçekleştirilmesi sırasında fiş çeşitleri içerisinden seçim yapılarak satın alma işlemi gerçekleştirilebilir. Fiş çeşitleri içerisinden a tipi fiş gösterilebilir. Bu fiş türü Amerika, Japonya gibi ülkelerde kullanılan topraklanmamış fiş modelidir. B tipi fiş modeli ise u şeklinde bir pime sahip olan ve duvara gömülü olmayan fiş türüdür. C tipi fiş türü Türkiye Kıbrıs Birleşik Krallık gibi ülkeler haricinde tüm Avrupa'nın kullandığı fiş türüdür. Bu fiş iki tellidir, topraklanmamıştır ve yuvarlak uçlara sahiptir. D tipi fiş 3 yuvarlak ucu bulunan 5 amperlik güce sahip olan ve toprağa gömülü olmayan fiş modelidir. Hindistan'da kullanılan bu fiş türü herhangi bir koruma içermediği için pinlere dokunulması durumunda elektrik çarpması gibi durumlar ile karşılaşılabilir. E tipi fiş çeşitleri yuvarlak olan, topraklama bulunan ve Avrupa ülkelerinin büyük bölümünde kullanılan fiş çeşitlerinden birisidir. Türkiye'de kullanılan fiş çeşidi ise f tipi olarak adlandırılan fiş modelidir. Bu fiş modeli 16 amper güce sahip olan ve sağ ve sol tarafında plastik çentikler bulunan fiş türüdür.

 

 

1 
fiş çeşitleri, fiş fiyatları, düz fiş, topraklı erkek fiş, yassı fiş, uzatma priz
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?