Balast Çeşitleri

Hesabım

Üye Girişi / Üye Ol

 

Balast Çeşitleri

 

Elektrik malzemeleri çeşitleri içerisinde yer alan balast florasan gibi armatürlerde gereken enerjiyi sağlamak amacıyla üretilen ve kullanılan parçaya verilen isimdir. Lamba yakıldığı an ihtiyaç duyulan ateşleme balast aracılığı ile gerçekleşir. Ani yükselen akımları engellemek balast tarafından gerçekleştirilen bir görevdir. Bu sayede aydınlatma armatürü koruyarak, uzun süreli bir kullanım elde etmeye yardımcıdır.

 

Balans Nedir?

 

Manyetik balast ve elektronik balans olmak üzere iki çeşide ayrılan, her iki çeşidi de kendine ait farklı özellikler bulunduran balast çeşitleri, elektrik tesisat malzemeleri arasındadır. Büyük olan manyetik balastlar minyatür birer trafo görevi görür. Elektronik balanslar ise çıkış akımını komponentler aracılığıyla gerçekleştirir. Bu sebeple daha hafif ve düşük boyutlu şekilde üretilirler. Günümüzde kullanılan balastların çok büyük bir çoğunluğu elektroniktir.

 

Balans Çeşitleri Nelerdir?

 

Elektrik malzemeleri toptancısı aracılığıyla bulabileceğiniz balast çeşitleri aydınlatma sistemlerinde birbirinden farklı özellikler ile kullanılan bir ekipmandır. Tutarlı ve düzenli anlamına gelen, aydınlatma sistemlerinde kullanılmak için üretilen, florasan lamba tipli ve buna benzer tipli lambaların gaz deşarjına dayalı çalışmasına imkan tanıyan balast, avantajlı ve ayrıcalıklı bir kullanım sağlar. Gaz deşarj lambalarına iletilen akımı sınırlamak ve lambadan yüksek akım geçmesini engellemek amacıyla kullanılan balans, lamba yakıldığı an ihtiyaç duyulan ateşleme enerjisini sağlamakla görevlidir. Aydınlatma sistemleri için önemli bir parça olan balans çeşitleri elektrik malzemeleri sanal market aracılığıyla bulunabilir.

 

 

 

 

 

balast çeşitleri, balast fiyatları, cıva buharlı fiyatları, acil aydınlatma kiti, metal halide balast, metal balast, elektronik balast, floresan balast,
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
whatsapp
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?